Marie Claire radí..

26. července 2010 v 20:41 | Daniel ♥ |  Tips&Trics
Jak na Běh - Lidé se běhání někdy zbytečně bojí. Jde však o ten nejjednodušší způsob, jak spálit velké množství kalorií a navíc zadarmo. Zabírá navíc i na takzvané faldy na bocích. Zlepšuje okysličení organismu a vypustí endorfiny, což je nejlepší lék na vystresovanou mysl.

Start - Pokud byste ráda běh vyzkoušela, ale po pár metrech jen těžko chytáte dech, doporučuje Matt Roberts (os.trenér Naomi Campbell) střídat ho s chůzí. 4minuty jděte a poté jednu minutu utíkejte. Jakmile se vám vylepší fyzička, intervaly, kdy běžíte, se přirozeně prodlouží!

V terénu - Při běhání venku spálíte v porovnání během na pásu až o 40% více kalorií. Proč ? Částečně za to může nerovný terén a také nutnost překonávat odpor větru.

Buďte stratég - Trenér Matt doporučuje, abyste vždy o svém tréninku přemýšlela jeden krok dopředu. Zvažte, jak dlouho bude trvat, která část bude náročnější a kde přidat i oddechovější fázi. Díky tomu, že si strategii dopředu naplánujete, budete se lépe soustředit a podáte 100% výkon.

Mixujte - Zvolte co nejrozmanitější terén i tempo. V pondělí běhejte do kopců, ve středu na rovině a v pátek si naordinujte sprinty. Duševně se budete cítit méně unavená a vaše tělo získá rychleji kondici.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama